Činnost

V našem plaveckém klubu se věnujeme širokému spektru plaveckého výcviku. Počínaje neplavci a začátečníky, kteří jsou seznamování se základními plaveckými dovednostmi. Pokročilejší plavci jsou připravováni trenéry na to, aby se v budoucnosti mohli stát závodními plavci.

Hlavní náplní naší činnosti je intenzivní trénink závodních plavců v žákovských a dorosteneckých kategoriích. V současné době trénujeme s většinou závodních skupin 4x týdně. Během sezóny se účastníme více jak 20ti závodů po celé republice.

V rámci kondiční přípravy se naši závodníci účastní místních běžeckých závodů, kde také zaznamenávají četné úspěchy. Dorostenecké kategorie ukazují svoji konkurenceschopnost i na triatlonových závodech, kde rozhodně patří k lepší části startovního pole.

Pokud děti nemají závodní ambice, ale přesto se chtějí věnovat plavání, tak pro ně máme připraveny kondiční a zdokonalovací kurzy plavání. Pro zpestření roku se tyto děti účastní každoročního krajského turnaje ve vodním pólu, kde například v roce 2013 získaly 3. místo.

Pro zájemce provádíme i přípravu na praktickou zkoušku z tělesné výchovy (plavecká část), kterou musí vykonat například zájemci o sudium na FSpS

© Copyright 2013 Plavecký klub Kuřim

Created by Vones.org | Design by ŠM