Čas a místo odjezdu upřesní trenéři.

Rozlosování

Výsledky

Komentář

Vrchol sezóny se konal na bazénu v Havířově. Z našeho klubu se nominovalo sedm plavců (Anna Švehlová, Ella Maršíková, Radka Mašková, Vanda Přichystalová, Jakub Odehnal, Filip Šimonovský a Vojta Frank). Na závody jsme odjížděli s ambicí zisku alespoň nějakého cenného kovu. Zkutečnost předčila naše očekávání, o zisku 8. cenných kovů se nám nezdálo ani v tom nejrůžovějším snu. Našim nejúspěšnějším plavcem se stala Vanda Přichystalová, která celkem vybojovala 3 x stříbrnou medaili na 100 a 200 P a 200PZ. K tomu ještě 2 x 5. místo na 100M a 100PZ. Vanda potvrdila svoji formu. Dalším úspěšných reprezentantem se stal Kuba Odehnal, který získal také 3 cenně kovy - 1x 2. místo na 200P a 2 x 3. místo na 100P a 200PZ. K tomu ještě 7. na 100PZ, 8. na 400VZ a 10. na 50M). Po nevydařeném startu na 100Z , špatně vypočítané obrátky, si Ella Maršíková zlepšila náladu na dvounásobné trati 200Z. Ella po nádherném boji dohmátla na stříbrné příčce. Dále doplavala 5. na 100Z, 8. na 100 VZ a 2 x 11. na 50VZ a 100PZ. Konečně se podařilo probojovat na stupně vítězů i Aničce Švehlové. Po dramatickém souboji si Anička doplavala pro bronzovou medaili na 100VZ. Anička ještě na obrátce po 75 metrech obracela na 4. místě, ale parádním finišem se posunula na bronzovou příčku.Dále vybojovala 5. na 50VZ, 6. na 100Z, 8. na 200PZ, 9. na 100PZ, 18. na 50M. Těsně pod stupni vítězů doplavala Ráďa Mašková na 50M. Rozhodně se jednalo o jedno z nejnapínavějších finále. K medaili chybělo opravdu málo. Ráďa se ještě doplavala 8. na 100Z a 100P, 10. na 50VZ a 100PZ, 17. na 100VZ.I když to necinklo, taky super výsledky. Naši další plavci, Vojta Frank a Filip Šimonovský, se úspěšně "rvali" s obrovskou konkurencí, ve výsledkové listině se umístili vždy v polovině startovního pole. K tomu jsme ještě postavili dvě štafety. Na 4x50 PZ, ve složení Ella , Kuba, Vanda a Filip, jsme doplavali na 7. místě. Štafetu 4x50 VZ jsme lehce změnili. Složení Kuba, Filip, Ráďa a Anička doplaval na 5. místě. K medaili nám chyběla sekunda. Mimo parádní umístění, jsme velmi dobře načasovali formu a ve většině startů si naši plavci udělali osobní rekordy, někdy i výrazné !! Všem děkujeme za perfektní závody. Svými výkony dělají děti obrovskou reklamu nejen klubu, ale i městu Kuřim. Velké díky patří i organizátorům závodům a za podporu fanoušků "paní Vaňďákové a paní Trenérky" :-) P.S.: A ktomu všemu, ještě další Kuřimačka, Klárka Svobodová v dresu Krokodýl Brno, vyhrála 800VZ, na 100M získala stříbro a k tomu ještě přidala bronzovou na 400VZ. Jde vidět, že plavání v Kuřimi umíme dělat dobře.